دکلره مو یعنی چه؟

دکلره مو ، روشن کردن مو ، دکلره مو بدون آسیب

دکلره مو چیست و چگونه با دکلره کار کنید؟

 

سایت تخصصی خدماتی آموزشی کراتینه و صافی مو این مطلب را برای شما بازگو میکند

اگر به زبان ساده و کلی تر براتون بگیم دکلره کردن مو پاک کردن رنگ مو میباشد . دکلره یعنی از بین بردن رنگدانه های مو یا ملانین مو از طریق اکسایش شیمیایی مو  اکسیدشن است که توسط متخصص رنگ و مش یا متخصص کراتینه مو در یک آرایشگاه تخصصی و یا سالن زیبایی انجام میشود .

اگر شخصی موهای تیره دارد و میخواهد موهای خود را به رنگ روشن متفاوت از رنگ موی خود بکند حداقل سه درجه بیشتر .  اول باید  رنگ موهای خود را چه طبیعی چه رنگ مو باشد باید رنگ موهای خود را از طریق دکلره از بین ببرید .

دکلره مو ، روشن کردن مو ، دکلره مو بدون آسیب

جدول شماره ها و سطح رنگ مو

 شماره رنگ مو  تون رنگ مو  اصطلاح انگلیسی
 ۱  مشکی  بلک
 ۲  قهوه ای خیلی تیره  وری دارک براون
 ۳   قهوه ای تیره  دارک براون
 ۴  قهوه ای  براون
 ۵  قهوه ای متوسط  مدیوم براون
 ۶   قهوه ای روشن  لایت براون
 ۷  بلوند تیره  دارک بلوند
 ۸  بلوند روشن  لایت بلوند
 ۹  بلوند خیلی روشن  وری لایت بلوند
 ۱۰  بلوند پلاتینه  لایت پلاتینیوم بلوند

 

روشن کردن موی شرابی و ماهگونی بدون دکلره

در چه مواقعی از دکلره استفاده میشود؟

در مواقعی که شما بخواهید رنگ مویتان را خیلی روشن بکنید به عنوان مثال اگر رنگ موی فعلی شما قهوه ای تیره است یعنی شماره رنگ موی شما ۳ میباشد در صورتی که بخواهید موهای خود را به رنگ بلوند تیره در بیاوردی یعنی رنگ موی شماره ۷ را روی موهای خود بزنید باید از دکلره مو استفاده کنید .

 

چرا باید کلره مو انجام دهیم؟

به خاطر اینکه شما می خواهید رنگ مویتان را ۴ درجه روشن تر بکنید اگر میخواستید رنگ مویتان را سه درجه روشن بکنید یعنی رنگ موی شماره ۶ را یزنید (  قهوه ای روشن) نیازی به دکلره مو نبود .

مثالی دیگر : اگر رنگ موی فعلی شما   قهوه ای روشن (شماره ۶ ) است در صورتی که بخواهید مویتان را به رنگ  بلوند خیلی روشن (شماره ۹ ) در بیاورید احتیاجی به دکلره نیست چون ۳ درجه میخواهید روشن کنید . ولی در صورتی که رنگ  بلوند پلاتینه ( شماره ۱۰ ) را بخواهید باید دکلره کنید زیرا ۴ درجه میخواهید روشن کنید .

به پایه رساندن موی دکلره شده و فردار با کمی ریشه بدون دکلره

 

بهترین روش دکلره مو بدون آسیب

در روش دکلره کردن مو  از پودر دکلره با اکسیدان ۱۲% استفاده می شود توجه کنید که برای موهای نازک تر از اکسیدان ۹% بهتر است استفاده کنید . مخلوط اکسیدان و پودر دکلره باید به اندازه ای باشد که غلظت آن همانند ماست باشد .

برای دکلره مو همیشه موهایتان ار از پشت سر و بخش پایینی شروع کرده و همینطور پله پله  به سمت بالا ادامه دهید تا تمام سر آغشته شود. سپس به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه صبر کنید تا فعالیت شیمیایی دکلره انجام گیرد اما توجه داشته باشید این مدت زمان به جنس موهایتان بستگی دارد و بر اثر این فعالیت شیمیایی  رنگدانه های طبیعی مو (ملانین) از ساختمان مو خارج شده و همین دلیل منجر به روشن تر شدن موهایتان می شود.

نکته : دکلره امکان دارد پوست صورتتان را تیره نماید پس بهتر است قبل از هرکاری در ابتدا پوست اطراف صورت در نزدیکی رویش مو ها را چرب نمایید.

چرا بعضی مواقع دکلره کردن به مو آسیب میرساند .

دکلره کردن مو نامناسب مو

دکلره نامناسب دلایل اصلی آسیب به مو

یکی از اصلی‌ترین دلایل آسیب دیدن موها در هنگام دکلره کردن، استفاده از اکسیدان قوی است. این واقعیتی است که در آرایشگاه ها برای اینکه موها را به سرعت روشن کنند، از اکسیدان‌های قوی مانند اکسیدان ۱۲% استفاده می‌کنند. دکلره به کار رفته در این روش به خودی خود آسیب رسان نیست اما ترکیب این دو با یک دیگر سبب می‌شود موهای شما به شدت بسوزد. این تنها به خاطر آن است که دکلره کردن را می‌خواهیم سریع انجام دهیم.

استپ کردن مو در هنگام روشن کردن یا دکلره مو

مدت زمان دکلره مو چقدر است؟

زمان دکلره کردن دارای استانداردی است که برای رساندن مو به پایه های بالا، درحدود ۴۵ دقیقه باید زمان صرف شود،که این کار را می‌توان در دو نوبت هم انجام داد،یعنی یکباربه پایه ۸ برسانید و بعد از شستشوی این مرحله، مجددا مواد را بزارید تا به پایه ۱۱ برسد.برای رسیدن به پایه‌های بالای ۱۱، باید مرحله سوم را هم انجام دهید.البته این کار نیازی به شستشو مواد از روی سر ندارد، تنها کافی است بعد از گذشت ۴۵ دقیقه دوباره موارد را روی موها قرار دهید.

 

انواع پودر دکلره و کاربرد آنها :

پودر های دکلره با انواع برند های متفاوت در بازار آمده است که در کل می توان موجودیت آن را به دو نوع تقسیم کرد :

۱- بودر دکلره سفید :

این پودر ضعیف ترین نوع دکلره بوده و برای کسانی که موهای حساس، نازک و قبل رنگ شده دارند، استفاده می شود.

۲- پودر دکلره آبی :

این پودر قوی تر از پودر سفید بوده و عموما برای افرادی که موهای سالم تری دارند استفاده می شود.

 

پودر دکلره برای موهای مشکی

نکته : از آنجایی که موهای مشکی طبیعی مقاومت بیشتری دارد از پودر دکلره آبی و کسانی که موهایشان به طور طبیعی روشن بوده از پودر دکلره سفید استفاده می شود.

دکلره کردن مو ، دکلره موی مشکی رنگ شده ، دکلره مو مرحله به مرحله ، دکلره مجدد مو

 

نکته : برای سنجش مو در زمان دکلره کافی است کمی آن را بکشید در صورتی که مو تکه شد و یا کش آمد باید سریع آن را بشویید چرا که مو مقاومت خود را از دست داده و یا در حال از دست دادن می باشد و ادامه دکلره باعث سوختگی و از بین رفتن مو می شود.

چسب دکلره – آرایشگاه تخصصی رنگ مو

8 دیدگاه درباره دکلره مو یعنی چه؟

 1. مینا فرجی ( آرایشگاه رنگ و مش فرجی ) گفت:

  سلام میشه به سوال من پاسخ بدین ؟ موهای مشتری تقریبا سه رنگ هستش زمینه مشکی نصف مو قهوه ای شکلاتی نوک موها هم دکلره روشن چطور میتونم اینو یک دست رنگ کنم باچه روشی ؟ آیاباید ریشه مو دکلره بشه ؟مشتری هم رنگ روشن مرواریدی خاکستری میخواد چه رنگهایی رو باید ترکیب کنم باچه اکسیدانی ممنون میشم ازتون

  • مرکز آموزش تخصصی رنگ و مش در تهران گفت:

   مینا جان . شما اول نوک مو رو کوتاه کن .آگر موهایشان سوخته قسمت قهوه ایی رو تا جایی که دکلره روشن هستند براش دکلره کن با اکسیدان ۲ در شارژ دوم همه مو ها رو با اکسیدان ۱ ۲ براش مواد بذار تا یکدست شود

 2. مهسا گفت:

  ❓❓❓با سلام من پسوریازیس دارم نمیتونم دکلره کنم واسه همین همیشه رنگ های عادی میزنم مثلا رنگ کنفی یا دودی رو دوست دارم چکار کنم که نیاز به دکلره نباشه

  • مرکز آموزش تخصصی رنگ و مش در تهران گفت:

   ✅سلام مهسا جان .امروزه کارها خیلی متفاوت شدن شما میتونید همیشه از رنگ های سری دوازده حتی به تازگی شما ه چهارده هم اومده…استفاده کنید و قبل از رنگ امیزی به موهاتون سه صفر امامی یا ایتالیایی بزنید.اینکار باعث میشه موهاتون هر سری چهار درجه روشن بشه .فقط با اکسیدان نه درصد کار کنید ولی اگر موهاتون خیلی مقاومت داره اکسیدان دوازده درصد ریشه و ساقه جدا.بعضی سالن ها هستند حرفه ای کار میکنن و موها رو بدون دکلره به مرز بلوند میرسونند

 3. مائده عباسی گفت:

  دخترم يك سال پيش پائين موهاشو دكلره كرد و با شامپو رنگ، قرمز كرد كه البته هر بار كه حمام ميره با اون شامپو رنگ ميكنه حالا ميخواد رنگ شامپو رو عوض كنه و آبي بزنه اما روي اين قرمز نميشه ديشب يه قسمت كوچكي از موهاشوكه رنگ زد بنفش شد ايا رنگ موي سه صفر مناسبه كه موهاي قرمزو روشن كنه بعد شامپوي آبي رو استفاده كنه اگر نه ممنون ميشم راهنمايي كنين

  • مرکز آموزش تخصصی رنگ و مش در تهران گفت:

   پاسخ مائه عباسی : در صورتی که پايين موها سالم هست اول پایين موهاشو دکلره مجدد بزنيد سپس از آن رنگساژ ابی استفاده کنيد و بعد با شامپو رنگی شارژ کنيد.

 4. رویا اکبری گفت:

  من حدود ٨ ماه پيش موهامو با تركيبي از رنگ مشكي شماره ٢ و ٣ مشكي كردم چون خيلي سفيد داره موهام، الان بخوام يه رنگ روشن بزارم امكانش هست؟

  • مرکز آموزش تخصصی رنگ و مش در تهران گفت:

   پاسخ رویا اکبری : خير نياز به دکلره يا دکاپاژ و يا ريمور کردن هست البته اين کارها بستگی به جنس مو وعمق نفوذ رنگ قبلي تان دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.